Nowa marka MG startuje w Niemczech

Ciekawostki
25 Cze '26
Rafał Żaglewski
Źródło: SAIC Motor

Już w lipcu na niemieckim rynku motoryzacyjnym pojawi się aspirująca do segmentu premium marka samochodów IM. Skrót pochodzi od wyrażenia w języku angielskim: „Intelligence in Motion”, co ma podkreślić nowoczesność i zaawansowanie technologiczne.

Marka IM pozycjonowana jest w portfolio Grupy SAIC Motor jako bardziej prestiżowa od MG. W lipcu ubiegłego roku pojawiła się w trzech następujących krajach europejskich: Wielka Brytania, Norwegia oraz Szwajcaria. Już w przyszłym miesiącu dołączą do tego grona kolejne kraje: Niemcy, Francja, Belgia, a także Holandia. Gama produktowa obejmuje dwa modele dysponujące pełnym napędem elektrycznym: IM5 (sedan) oraz IM6 (SUV). Samochody mierzą po około 4,90 metra długości i korzystają z dobrodziejstw architektury 800-woltowej.

Źródło: SAIC Motor

MG IM5

Źródło: SAIC Motor

Do elementów wyposażenia wnętrza należą chociażby wentylowany fotel kierowcy z elektryczną regulacją w dwunastu kierunkach, funkcja pamięci ustawień, 26,3-calowy wyświetlacz multimedialny, bezprzewodowa ładowarka 50 W do telefonu oraz zestaw audio z dwudziestoma głośnikami. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy marka IM pojawi się również w innych krajach europejskich, takich jak Polska.

Źródło: SAIC Motor

MG IM6

Źródło: SAIC Motor

Tymczasem według raportu IBRM Samar, minionego roku rejestracje aut osobowych producentów chińskich przekroczyły nad Wisłą ogółem poziom 49 tys. egzemplarzy. Do końca maja motopark nad Wisłą wzbogacił się natomiast o 30,8 tys. maszyn, z czego największy udział mają MG, Omoda oraz Chery. Dalsze informacje wraz z interaktywną grafiką umieszczone są TUTAJ.

Tagi