Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana. Proszę skorzystać z innej przeglądarki.

1778571010283 3.0.14

Wróć

Dane techniczne   Kia Sportage IV

Kia Sportage IV

Wybierz konfigurację

Nadwozie

Zwiń
  • SUV-5d

Paliwo

Zwiń
  • Benzyna
  • Diesel

Silnik

Rozwiń
  • 1.6 GDI (132KM)
  • 1.6 T-GDI (177KM)
  • 1.6 CRDi SCR (115KM)
  • 1.6 CRDi SCR MHEV (136KM)
Pokaż więcej (6)

Skrzynia biegów

Rozwiń
  • Manualna-6
  • Automatyczna-6
  • Automatyczna-8
  • Automatyczna DCT-7

Wersja

Zwiń
  • Black Edition
  • S
  • M
  • L
Pokaż więcej (2)

Lista konfiguracji:

SUV-5d Benzyna 1.6 GDI (132KM) Manualna-6 Black Edition (do 30.03.2022) SUV-5d Benzyna 1.6 T-GDI (177KM) Automatyczna DCT-7 Black Edition (do 30.03.2022) SUV-5d Benzyna 1.6 T-GDI (177KM) Automatyczna DCT-7 Black Edition 4WD (do 30.03.2022)
Pokaż wszystkie wyfiltrowane konfiguracje

Dane techniczne

Konfiguracja
Kia Sportage IV (2016-2021) SUV-5d Benzyna Black Edition
Nadwozie
Typ nadwozia
SUV
Liczba drzwi
5
Liczba siedzeń
5
Wymiary zewnętrzne
Długość całkowita [mm]
4480
Szerokość całkowita [mm]
1855
Wysokość całkowita [mm]
1635  lub  1645
Rozstaw osi [mm]
2670
Zwis przedni [mm]
910
Zwis tylny [mm]
900
Średnica zawracania pomiędzy krawężnikami [m]
11.0
Kąt natarcia [st]
16.8
Kąt zejścia [st]
26.1
Kąt rampowy [st]
17.3
Prześwit [mm]
172
Wymiary wewnętrzne
Przestrzeń nad głową z przodu pojazdu [mm]
997
Przestrzeń nad głową z tyłu pojazdu [mm]
993
Przestrzeń na nogi z przodu pojazdu [mm]
1053
Przestrzeń na nogi z tyłu pojazdu [mm]
970
Przestrzeń na wysokości ramion z przodu pojazdu [mm]
1450
Przestrzeń na wysokości ramion z tyłu pojazdu [mm]
1400
Masy i pojemności
Masa własna [kg]
1415 1470 1529  lub  1562
Masa pojazdu z kierowcą [kg]
1490 1545 1604  lub  1637
Dopuszczalna masa całkowita [kg]
2000 2110 2170  lub  2200
Maksymalna ładowność [kg]
585 638 640  lub  641
Masa przyczepy hamowanej [kg]
1400 1600  lub  1900
Masa przyczepy niehamowanej [kg]
650  lub  750
Maksymalna masa ładunku na bagażniku dachowym [kg]
100
Standardowa pojemność bagażnika (VDA) [litry]
491
Maksymalna pojemność bagażnika (VDA) [litry]
1492
Pojemność zbiornika paliwa [litry]
62
Układ napędowy
Nazwa układu silnikowego
GDI  lub  T-GDI
Typ układu silnikowego
Spalinowy
Moc układu silnikowego [KM]
132  lub  177
Moc układu silnikowego [kW]
97  lub  130
Pojemność silnika [litry]
1.6
Pojemność skokowa [cm3]
1591
Paliwo
Benzyna
Moc silnika [KM]
132  lub  177
Moc silnika [kW]
97  lub  130
Prędkość obrotowa dla maksymalnej mocy [obr./min.]
5500  lub  6300
Maksymalny moment obrotowy [Nm]
161  lub  265
Prędkość obrotowa dla maksymalnego momentu [obr./min.]
1500 - 4500  lub  od 4850
Rodzaj wtrysku paliwa
Bezpośredni
Liczba turbosprężarek
1
Umiejscowienie
Z przodu
Układ cylindrów
R
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów / zaworów na cylinder
4/4
Średnica cylindra x skok tłoka [mm]
77 x 85.4
Stopień sprężania
10.00 : 1  lub  11.00 : 1
System Start-Stop
Napęd
Typ skrzyni biegów
Automatyczna  lub  Manualna
Liczba biegów lub predefiniowanych ustawień
6  lub  7
Nazwa skrzyni biegów
DCT
Napędzane koła
4x4  lub  Przednie
Nazwa układu napędowego
4WD
Osiągi
Prędkość maksymalna [km/h]
182 201 202  lub  205
Przyspieszenie 0-100 km/h [s]
8.9 9.1 9.2 9.5 Pokaż więcej
Elastyczność 80-120 km/h [s]
6.5 10.5 10.8  lub  17.3
Moc jednostkowa układu silnikowego [kg/KM]
8.31 8.64 8.82  lub  10.72
Zasięg na paliwie podstawowym [km]
720 746 784  lub  815
Zasięg na 1 litrze paliwa podstawowego [km]
11.63 12.05 12.66  lub  13.16
Emisja | Zużycie paliwa
Norma emisji
EU6
Emisja CO2 według WLTP [g/km]
172 179 180 188 Pokaż więcej
Zużycie paliwa średnie według WLTP [litry/100 km]
7.6 7.9 8.3  lub  8.6

Kia Sportage – dane techniczne, silniki, zużycie paliwa i wymiary

Szukasz szczegółowych danych technicznych samochodu Kia Sportage SUV-5d Benzyna Black Edition? Jesteś we właściwym miejscu. Na Autokatalog.pl znajdziesz kompletne informacje o tym modelu: od parametrów silnika, przez osiągi i wymiary nadwozia, po realne zużycie paliwa i emisję CO₂. To idealna baza wiedzy zarówno dla osób planujących zakup auta, jak i dla fanów motoryzacji szukających rzetelnych danych porównawczych. Wszystkie dane są oparte na oficjalnych specyfikacjach producentów i regularnie aktualizowane.

Znajdziesz tu również powiązane informacje o wersjach wyposażenia, konfiguracjach nadwozia, masie własnej, pojemności bagażnika oraz dostępnych jednostkach napędowych – benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych. Jeśli chcesz dokładnie porównać Kia Sportage SUV-5d Benzyna Black Edition z innymi samochodami, skorzystaj z naszej porównywarki aut

Specyfikacja techniczna:

  • Silnik: Spalinowy, 1.6 l, (132 lub 177) KM
  • Osiągi: przyspieszenie 0–100 km/h w (8.9, 9.1, 9.2, 9.5 lub 11.5) s, prędkość maksymalna (182, 201, 202 lub 205) km/h
  • Wymiary nadwozia: długość 4480 mm, szerokość 1855 mm, wysokość 1855 mm, rozstaw osi 2670 mm
  • Masa i ładowność: masa własna (1415, 1470, 1529 lub 1562) kg, dopuszczalna masa całkowita (2000, 2110, 2170 lub 2200) kg
  • Pojemność bagażnika: 491 litrów
  • Zużycie paliwa: (7.6, 7.9, 8.3 lub 8.6) l/100 km

Sprawdź spalanie swojego samochodu

Chcesz obliczyć realne zużycie paliwa i koszt przejazdu? Skorzystaj z naszego kalkulatora spalania, gdzie możesz wprowadzić własne dane i sprawdzić, ile naprawdę kosztuje Cię codzienna jazda samochodem.

Dlaczego warto znać dane techniczne przed zakupem auta?

Zrozumienie danych technicznych samochodu, takiego jak Kia Sportage SUV-5d Benzyna Black Edition, to podstawa świadomego wyboru – zarówno przy zakupie nowego pojazdu, jak i porównywaniu ofert rynkowych. Parametry takie jak moment obrotowy, masa własna, przyspieszenie czy pojemność bagażnika mają realny wpływ na komfort jazdy, zużycie paliwa i ogólne koszty eksploatacji. Dzięki Autokatalog.pl szybko porównasz Kia Sportage SUV-5d Benzyna Black Edition z konkurencją i ocenisz, czy jego specyfikacja techniczna spełnia Twoje oczekiwania.

Publikacje

Ile kosztuje Kia Sportage Black Edition 2026?

Ile kosztuje Kia Sportage Black Edition 2026?

Od lat Sportage pozostaje nie tylko bestsellerem marki w Polsce, lecz należy również do ścisłej czołówki kluczowego segmentu C‑SUV nad Wisłą. W pierwszym kwartale bieżącego roku na zakup „koreańczyka” zdecydowało się prawie 3,4 tys. klientów.