Ford Tourneo Connect III (2022) – zmiana pokolenia
Wszechstronny, pojemny, dobrze skomunikowany. Tak prezentuje się Ford Tourneo Connect nowej generacji. Nie tylko pod względem konstrukcyjnym ma on wiele wspólnego z Volkswagenem Caddy V.
Marka spod znaku błękitnego owalu zaprezentowała nową wersję modelu Ford Tourneo Connect, która zastąpi debiutującego prawie dziesięć lat temu poprzednika. Gama produktowa obejmować będzie następujące wersje: Trend, Titanium, Sport oraz outdoorową odmianę Active. Ten ostatni wariant wyróżnia się wizualnie dzięki 17-calowym felgom aluminiowym ze specjalnym wykończeniem, wlotom powietrza ze strukturą plastra miodu, dolnemu spoilerowi zderzaka w kolorze srebrnym oraz dzięki dodatkowym listwom wokół nadkoli, progów i zderzaków.
Ford Tourneo Connect III (2022) – wnętrze
Kombivan dostępny będzie w wersjach z krótkim oraz długim rozstawem osi, które maksymalnie oferują do 2600 lub 3100 litrów przestrzeni bagażowej. Gdy tylne siedzenia nie są używane, można je złożyć, pochylić lub wymontować. Przedni fotel pasażera składa się na płasko, co umożliwia przewóz przedmiotów nawet do trzech metrów długości.
Przyszli użytkownicy docenią walory praktyczne samochodu, który oferuje przesuwane drzwi boczne po obu stronach pojazdu. Wygodę zwiększają liczne uchwyty na kubki, schowki i gniazda ładowania, a także panoramiczny szklany dach i dwustrefowa klimatyzacja.
Ford Tourneo Connect III (2022) – nowe technologie
Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w ekran dotykowy o przekątnej 8,25 cala, umieszczony na desce rozdzielczej. Jako opcję przewidziano wyświetlacz 10-calowy. Ekran dotykowy zawiera elementy sterujące nawigacją, systemem audio i klimatyzacją w kabinie, natomiast inne funkcje, takie jak łączność z telefonem, informacje o pojeździe i konfiguracja systemu audio, są pogrupowane w podmenu.
Klienci mogą również zamówić wyświetlacz cyfrowy o przekątnej 10,25 cala, który zastępuje tradycyjne wskaźniki zegarowe. Taki wyświetlacz jest standardem w wersji Sport, a można go też zamówić dla odmian Titanium oraz Active.
Tourneo Connect oferuje łącznie 19 systemów i funkcji wspomagających kierowcę. Specyfikacja standardowa obejmuje m.in. układ Pre-Collision Assist z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego i ostrzegania przed kolizją czołową, system utrzymania na wybranym pasie ruchu, monitoring poziomu koncentracji kierowcy, tempomat, wspomaganie ruszania pod górę oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Ford Tourneo Connect III (2022) – silniki, napęd
W momencie premiery rynkowej fordowski kombivan dostępny będzie w następujących wersjach napędowych:
- 1.5 EcoBoost (114 KM) + skrzynia manualna 6-biegowa
- 1.5 EcoBoost (114 KM) + skrzynia automatyczna 7-biegowa
- 2.0 EcoBlue (102 KM) + skrzynia manualna 6-biegowa
- 2.0 EcoBlue (122 KM) + skrzynia manualna 6-biegowa
- 2.0 EcoBlue (122 KM) + skrzynia automatyczna 7-biegowa
Napęd na wszystkie koła przewidziano w konfiguracji z dwulitrowym dieslem EcoBlue o mocy 122 KM i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. W ofercie figuruje m.in. fabrycznie montowana osłona pod komorą silnika.
Ford Tourneo Connect III (2022) – miejsce produkcji
Tourneo Connect został zaprojektowany w ramach współpracy amerykańskiego koncernu z Volkswagenem. Produkcja auta rozpocznie w lutym przyszłego roku w fabryce Volkswagen Poznań. Obie firmy połączą też siły m.in. podczas prac nad nowym Amarokiem, którego siostrzanym modelem będzie Ford Ranger.