C3 siłą napędową Citroena w Polsce
W pierwszym półroczu Citroen zarejestrował 4238 nowych aut osobowych. Oznacza to wzrost o ponad 60 procent względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Który z modeli marki cieszy się największym zainteresowaniem polskich klientów?
Według danych IBRM Samar, po pierwszym półroczu marka z Grupy Stellantis plasuje się pod względu wolumenu rejestracji na dwudziestym miejscu wśród czołowych graczy na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Oczko wyżej usadowił się Peugeot z wynikiem 4850 egzemplarzy, zaś kolejne miejsce tuż za Citroenem należy do MG, którego dealerzy obsłużyli już 3055 nowych klientów.

Konfiguruj
Konfiguracja
Gotowe
Siłą napędową marki spod znaku szewrona jest miejski Citroen C3, który ma w swoim dorobku 2161 rejestracji, przy wzroście sięgającym niemal 190 procent! Warto jednak dodać, że ten stylizowany na crossovera hatchback niebawem zostanie zastąpiony modelem kolejnej generacji. Jak wynika z zapowiedzi generalnego importera, nowy Citroen C3 wjedzie do salonów dealerskich już w wakacje.
Nowość francuskiego producenta kosztuje od 71 250 złotych (1.2 Turbo/100 KM). Auto ma w standardzie szesnastocalowe felgi stalowe z kołpakami, klimatyzację manualną, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, zawieszenie Advanced Comfort, tylne czujniki parkowania itd. Podstawową wersję z silnikiem elektrycznym wyceniono zaś na kwotę co najmniej 110 650 złotych. Obok „c-trójki” importer ma również w zanadrzu nowego Citroena C3 Aircross. Ten zaprojektowany na płycie podłogowej Smart Car samochód można zamawiać już od 82 800 złotych.