Do działania Auto Katalogu wymagane jest włączenie obsługi JavaScriptu

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana. Proszę skorzystać z innej przeglądarki.

1743462610619 3.0.14

Samochody producentów chińskich. Ranking 2024 marek w Polsce

Ciekawostki
Zdjęcie autora - Rafał ŻaglewskiRafał Żaglewski
29 Sty '25
Samochody producentów chińskich. Ranking 2024 marek w PolsceŹródło: Jaecoo

Wkrótce na naszym rynku zadebiutuje chińska marka DFSK. Jej dystrybucji podjęła się spółka blisko powiązania z Grupą PTH. Czy nowy zawodnik zdoła zmienić układ sił w segmencie, który zdominowały brandy MG, BAIC i Omoda?

Jak wynika z raportu IBRM Samar, minionego roku zarejestrowano na naszym rynku łącznie 10 696 nowych osobówek producentów chińskich. Zestawienie czołowych graczy otwiera należąca do koncernu SAIC brytyjska marka MG. Na początku grudnia firma świętowała pierwszy rok swojej oficjalnej działalności w Polsce. Rok, który przyniósł importerowi sporo sukcesów.

Konfiguruj
Play

Konfiguracja

Gotowe

Dealerzy MG obsłużyli łącznie 6763 klientów, przy czym aż 1819 rejestracji ze wspomnianej puli przypada na dwa ostatnie miesiące ubiegłego roku. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem w gamie produktowej jest średniej klasy crossover MG HS, który stanowi przeszło sześćdziesiąt pięć procent sprzedaży. Ponadto uwagę zwraca wysoka lokata, jaką w segmencie samochodów elektrycznych zapewniło sobie MG4.

Źrodło: Omoda

Za marką MG uplasowali się kolejno tacy gracze jak BAIC (1733 zarejestrowane auta), Omoda (1106 sztuk) oraz Jaecoo (505 egzemplarzy). Warto również obserwować BYD, które wprowadza na rynek hybrydę Plug-in, czyli BYD Seal U DM-i. Ten mierzący 4775 milimetrów długości crossover występuje w dwóch konfiguracjach (Boost/218 KM lub Design/323 KM). Ta pierwsza, wyceniona na kwotę 169 900 złotych, ma na pokładzie m.in. elektrycznie regulowane fotele wykończone skórą wegańską, multimedia z obracanym ekranem dotykowym o przekątnej 15,6 cala, widok z kamer 360°, panoramiczny szyberdach, wyświetlacz przezierny oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfona.

Źrodło: Leapmotor International

Na koniec grudnia BYD miało w swoim dorobku 411 sprzedanych osobówek, co daje mu piąte miejsce w peletonie. Ponadto ciekawie zapowiada się przyszłość marki Leapmotor, wspieranej przez Grupę Stellantis. Producent miejskiego modelu elektrycznego T03 może jak na razie pochwalić się skromnym wynikiem siedmiu rejestracji. Niemniej wypada przypomnieć, że w tyskiej fabryce Stellantisa trwa już produkcja „trójki” (auta powstają w systemie montażowym SKD).

Podziel się ze znajomymi