Nowa Alfa Milano 2024 w całej okazałości
Na scenę wjeżdża spadkobierca dorobku Alfy MiTo i Giulietty. Milano produkowane będzie w Polsce, ma wygląd zadziornego crossovera, mierzy niecałe 4,20 metra długości, a do napędu wykorzystuje albo silnik elektryczny albo benzynowe 1.2 z systemem 48 V.
Oto ekspresyjnie wystylizowana Alfa Romeo Milano. Czuć w niej włoski, żywiołowy charakter i zamiłowanie do pięknych detali. Produkowany w tyskiej fabryce Grupy Stellantis crossover z pewnością będzie przyciągać spojrzenia. Szczególnie w konfiguracji z czerwonym kolorem nadwozia Arese. Od przedniego zderzaka do końcówki rury wydechowej Milano mierzy 4170 milimetrów, zatem od bliźniaczego modelu Jeep Avenger jest o prawie dziewięćdziesiąt milimetrów dłuższe. Ponadto ma 1780 mm szerokości oraz 1500 mm wysokości. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 400 litrów.
Deska rozdzielcza została zaprojektowana w klasycznym, ponadczasowym stylu. Jej centralnym elementem jest konfigurowalny wyświetlacz TFT o przekątnej 10,25 cala. Panel „zatopiono” w efektownie wykonanej obudowie o zaokrąglonych krawędziach. Tuż obok, jakby pół piętra niżej, rozpościera się zwrócony w stronę kierowcy ekran dotykowy. Jego interfejs bazuje na widżetach, co daje możliwość dostosowania zawartości systemu do potrzeb każdego użytkownika. Całość wieńczą sportowe fotele Sabelt, tapicerka z winylu i tkaniny oraz nawiewy klimatyzacji w kształcie Quadrifoglio, będącym symbolem sportowego charakteru marki Alfa Romeo.
Nowa Alfa Milano 2024 – silniki
Milano bazuje na koncernowej płycie podłogowej e-CMP2, co umożliwiło konstruktorom opracowanie dwóch wersji z napędem elektrycznym. Słabsza rozwija moc rzędu 156 KM, a maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi według danych technicznych do 410 kilometrów. Topowy wariant 240-konny nazywa się Veloce. Rozpoznamy go po obniżonym o 25 milimetrów zawieszeniu, dwudziestocalowych alufelgach oraz przednich tarczach hamulcowych o średnicy ponad 380 mm z czterotłoczkowymi zaciskami monoblokowymi.
Klientów dysponujących skromniejszym budżetem zainteresować może 136-konna wersja Ibrida, w której zestawiono trzycylindrowy silnik 1.2 pracujący w cyklu Millera, 48-woltowy akumulator litowo-jonowy oraz jednostkę elektryczną 21 kW. Tak wyposażony samochód może mieć albo konfigurację przednionapędową albo napęd na wszystkie koła Q4.
Aktualizacja: Marka z Grupy Stellantis zmieniła nazwę swojego najnowszego modelu z Alfa Romeo Milano na Alfa Romeo Junior. Ma to związek ze stanowiskiem włoskiego rządu, który uważa, że włoskobrzmiąca nazwa nie może być używana w odniesieniu do produktu powstającego w innym niż Italia kraju.