

Konfiguruj
Konfiguracja
Gotowe

Liderem rynku nowych aut osobowych została w sierpniu Toyota, jednak wygląda na to, że Japończycy zaczynają łapać lekką zadyszkę. Drugie miejsce należy do Skody, która uzyskała prawie dwadzieścia procent wzrostu. Brązowy medal wywalczył Volkswagen, który zarejestrował w sierpniu prawie 2,5 tys. samochodów.
W sierpniu bieżącego roku polskie urzędy komunikacji wydały zgodę na zarejestrowanie 37 069 nowych samochodów osobowych. Uzyskany wynik jest wyższy od tego z 2023 roku o prawie dwa i pół procenta. Które marki sprzedały najwięcej? Jak wygląda lista bestsellerowych modeli? Czy Polacy chętnie kupują pojazdy producentów z Chin? Odpowiedzi znajdziemy w zestawieniu poniżej.
Źródło: SkodaRanking topowych importerów otwiera tradycyjnie Toyota, której dealerzy wydali 7212 nowych aut. Dystrybutor modeli takich jak Corolla czy Yaris Cross zanotował jednak spadek rejestracji aż o 17,4 procenta. Wiceliderem zestawienia miesięcznego została Skoda. Jej dorobek to 3,7 tys. egzemplarzy, czyli o 19,6% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Na wysokim, piątym miejscu rankingu uplasował się natomiast importer Audi. Niemiecka marka premium zarejestrowała w ubiegłym miesiącu 2339 aut, co stanowi wzrost o ponad 27 procent. Bawarczycy zapowiadają w najbliższych miesiącach szereg interesujących nowości, do których zaliczają się m.in. Audi A5, elektryczne A6 e-tron oraz Q5 po zmianach generacyjnych.
Źródło: AudiCoraz ciekawiej wygląda rywalizacja w segmencie modeli produkowanych w Chinach. Zdecydowanym liderem jest MG, które w sierpniu zarejestrowało 310 nowych osobówek. To wystarczyło, aby wyprzedzić tak dobrze znanych na rynku motoryzacyjnym graczy jak chociażby Citroen czy SEAT. Ponadto 134 klientów obsłużyli dealerzy BAIC, zaś należąca do koncernu Chery marka Omoda zanotowała wynik rzędu 73 egzemplarzy.
