

Konfiguruj
Konfiguracja
Gotowe

Generalny importer marki spod znaku pierścieni pochwalił się październikowymi wynikami sprzedaży w Polsce. Na podkreślenie zasługuje pierwsze miejsce zdobyte przez Audi w segmencie samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV).
Jak wynika z lektury aktualnego raportu IBRM Samar, w październiku zarejestrowano nad Wisłą łącznie 4811 nowych osobówek z napędem elektrycznym. Uzyskany wzrost przekracza trzysta procent w porównaniu ze stanem parku w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Październikowym liderem segmentu bezemisyjnych wtyczkowozów zostało Audi, które wydało 602 pojazdy. Sprzedaż niemieckiej marki napędzają głównie modele takie jak Audi Q4 e-tron (252 sztuki), Q6 e-tron (209) oraz A6 e-tron (124).

Źródło: TeslaW prasie branżowej krążą informacje, że w przyszłym roku gama producenta z Ingolstadt powiększy się o nowy, bazowy model z napędem elektrycznym. Tymczasem według statystyk liczonych od stycznia bieżącego roku, Audi sprzedało w Polsce łącznie 1887 „elektryków”, co w rankingu importerów daje czwarte miejsce. Palmę pierwszeństwa dzierży Tesla, z dorobkiem 3477 wydanych pojazdów.