Nazewnictwo modeli Audi po nowemu
Bawarczycy rezygnują z dotychczasowego rozgraniczenia, które istniało w nazewnictwie modeli z napędem elektrycznym lub spalinowym. Te pierwsze oznaczano bowiem cyframi parzystymi, zaś resztę – nieparzystymi.
Zmiana sposobu nazewnictwa została wnikliwie przedyskutowana i wynika również z życzeń klientów oraz opinii dealerów. W przyszłości oznaczenia modeli Audi stanowić będą połączenie jednej lub kilku liter oraz cyfry. Litery „A” i „Q” odnoszą się odpowiednio do samochodów nisko- lub wysokopodłogowych. Cyfry – obecnie stosowane od jeden do osiem – wskazują na przynależność auta do danego segmentu rynkowego. W rezultacie dotychczasowe rozróżnienie między różnymi technologiami napędowymi według parzystych i nieparzystych liczb przestaje zatem obowiązywać.

Konfiguruj
Konfiguracja
Gotowe
Dzięki orientacji według wielkości i pozycjonowania modele w pełni elektryczne mogą dzielić tę samą kombinację liter i liczb z pojazdami wyposażonymi w silniki spalinowe. Niezbędne rozróżnienie między modelami i wariantami w portfolio odbywa się poprzez styl nadwozia (np. Avant, Sedan lub Sportback) oraz kodu napędu (np. e-tron, TFSI e, TFSI lub TDI) - powiedział Marco Schubert, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu.
Jako przykład bawarski producent przytacza Audi A6, które już na początku marca bieżącego roku zadebiutuje w konfiguracji z napędem spalinowym. Nowa wersja ma otrzymać nazwę A6 Avant TFSI, która będzie funkcjonować równolegle z elektrycznym Audi A6 Avant e-tron. Spółka z Ingolstadt nie planuje natomiast zmiany oznaczeń modeli już znajdujących się w sprzedaży.