Do działania Auto Katalogu wymagane jest włączenie obsługi JavaScriptu

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana. Proszę skorzystać z innej przeglądarki.

1743498764930 3.0.14

Auta chińskich marek w Polsce. Luty z rekordem sprzedaży

Ciekawostki
Zdjęcie autora - Rafał ŻaglewskiRafał Żaglewski
21 Mar '25
Auta chińskich marek w Polsce. Luty z rekordem sprzedażyŹródło: Jaecoo

Ponad dwa tysiące chińskich samochodów osobowych zarejestrowano w lutym bieżącego roku. Z powyższej puli aż pięć marek może pochwalić się trzycyfrowym wynikiem sprzedaży. Coraz więcej klientów wybiera ofertę produktową Jaecoo.

Jak wskazuje cykliczny raport IBRM Samar, w lutym rejestracje nowych osobówek producentów chińskich osiągnęły poziom aż 2130 egzemplarzy. Dla porównania, w analogicznym miesiącu ubiegłego roku dealerzy sprzedali zaledwie 322 „chińczyki”. Ranking topowych marek otwiera MG, które dostarczyło na rynek 816 pojazdów. Importer należący do koncernu SAIC ma w swoim portfolio m.in. chętnie wybierany przez klientów model MG HS. Niedawno do oferty trafiła hybryda Plug-in, uzyskująca moc systemową rzędu 339 KM oraz do 365 niutonometrów momentu obrotowego. Jak wskazują dane techniczne, dzięki energii zmagazynowanej w akumulatorach 21,4 kWh można w trybie elektrycznym rozwijać zasięg do stu kilometrów na jednym ładowaniu.

Konfiguruj
Play

Konfiguracja

Gotowe

Najlepiej sprzedające się samochody z Chin (luty 2025):

  1. Jaecoo 7: 450 egzemplarzy
  2. MG HS: 392
  3. Omoda 5: 364
  4. MG ZS: 355
  5. Beijing 3: 146
Źrodło: Chery

Auta chińskich marek w Polsce. Wchodzą nowi gracze

Czołową trójkę segmentu uzupełniają siostrzane marki Jaecoo i Omoda. Ich lutowa sprzedaż wyniosła odpowiednio 450 oraz 381 egzemplarzy. Warto dodać, że oba brandy należą do koncernu Chery International, który już ogłosił, że niebawem do sprzedaży w Polsce trafi również gama modeli Tiggo, oparta na samochodach mających stylistykę terenowo-rekreacyjną i wyposażonych w napęd spalinowy, hybrydowy lub hybrydowo-elektryczny (PHEV). Z zapowiedzi centrali wynika, że rejestracje pojawią się już w drugim kwartale bieżącego roku.

Źrodło: Hongqi

Za podium rankingu bestsellerowych marek uplasowali się importerzy BAIC (305 egzemplarzy) oraz BYD (132 sztuki). Mają oni aktualnie dużą przewagę nad resztą peletonu, któremu przewodzi marka Forthing. Co ciekawe, ta ostatnia należy do portfolio firmy Asian Automotive Distribution Center, która pełni rolę generalnego importera. Zaledwie kilka dni temu AADC poinformowało media o zawarciu nowych umów dystrybucyjnych na terenie Polski. Spółka podjęła bowiem współpracę z prestiżową marką Hongqi, uzupełnioną o gamę samochodów linii Bestune.

Podziel się ze znajomymi